Błonnik owsiany

Posiadamy w ofercie kilka podstawowych rodzajów tego błonnika.

  1. Błonnik owsiany, pozyskiwany z łuski owsianej o dużej zwartości błonnika (od 55 do 80%).
  2. Błonnik owsiany, pozyskiwany z warstwy okrywowo nasiennej owsa, zawierający około 20% błonnika i 7% beta-glukanu.

Ziarno owsa jest cennym źródłem wielu substancji biologicznie czynnych, które zawarte są zarówno w otrębie owsianej jak i łusce.

Łuska owsiana wyróżnia się bardzo wysoką zawartością błonnika pokarmowego i jest doskonałym źródłem frakcji nierozpuszczalnych.

Otręba owsiana charakteryzuje się zawartością błonnika pokarmowego, białka oraz betaglukanów, zaliczanych do rozpuszczalnych polisacharydów skrobiowych o udokumentowanym działaniu prozdrowotnym.

Błonniki owsiane FIBERCARE to produkty w postaci sypkiej, o charakterystycznym dla owsa smaku i zapachu, obojętne sensorycznie dla innych składników, z wysoką zdolnością wiązania wody i oleju, doskonale wbudowują się w strukturę produktów spożywczych. Znajdują zastosowanie jako cenny dodatek wzbogacający oraz jako dodatek wypełniający i stabilizujący teksturę i świeżość produktów w wielu branżach przetwórstwa spożywczego.

Błonniki owsiane są dostępne w standardowych długościach, od 20 do 200 mikronów lub większych na zamówienie klienta.

Błonniki owsiane FIBERCARE mogą być stosowane niezależnie od siebie, ale mogą być również mieszane w dowolnych odpowiednich do pożądanego efektu proporcjach.